Federació Catalana de Tennis de Taula

Onze campions catalans al Zonal de Bàscara

El Pavelló Municipal d’Esports de Bàscara (l’Alt Empordà) va ser un any més la seu del Torneig Zonal, que es va disputar entre els dies 1 i 3 de novembre i que va reunir un total de 567 jugadors i jugadores de 14 categories d’edat diferents, des de la més petita de benjamins fins a la més gran de veterans de més de 60 anys. 

El tennis de taula català va aportar la major part de participants amb 472 esportistes, mentre que els 95 restants van procedir d’Aragó, Navarra i les Illes Balears, les altres tres comunitats autònomes que conformen la zona 2 de la distribució geogràfica del tennis de taula estatal. Els altres tres Zonals van tenir lloc a Silleda (Pontevedra), Villena (Alacant) i Almendralejo (Badajoz). 

Aquests 472 jugadors i jugadores del tennis de taula català al Zonal de Bàscara van ser amb molta diferència la participació territorial més gran dels quatre tornejos, dada que dona fe de la bona salut del nostre esport a casa nostra en tota l’escala d’edats que el composen. 

Més de cent classificats per al Torneig Estatal 

De les catorze categories disputades al Zonal de Bàscara, onze van tenir com a campió o campiona un jugador o jugadora d’un club adscrit a la FCTT. A més d’aquests 11 títols, el tennis de taula català també va sumar 12 subcampionats, 21 posicions de semifinalista i un total de 103 esportistes classificats per al Torneig Estatal del pròxim febrer a l’haver quedat entre els 9 primers (7 en el cas de la prova sub-23 femenina) de la seva categoria al Zonal. 

Les 14 finals de Bàscara: 

Benjamina masculina:      

Aniol Font (Falcons Sabadell) – Joan Barberà (CN Sabadell)                    3-1      

Benjamina femenina:

Salomé Lepont (CTT Valls del Nord/Andorra) – Irina Gimeno (Vic TT)       3-1 

Alevina masculina:

Alejandro Vivó (School Zaragoza) – Francesc Carrera (CTT Borges)         3-1 

Alevina femenina:

Camila R. Moscoso (CTT Olesa) – Laia Casanovas (CTT Ganxets)            3-1 

Infantil masculina:

Marc Miró (CTT Calella) – Biel Figarola (TT Cassà)                                        3-0 

Infantil femenina:

Eugenia Sastre (Son Cladera/BAL) – Marina Bueno (CTT Badalona)       3-0 

Juvenil masculina:

Iker González (CER l’Escala) – Albet Vilardell (CTT Borges)                                   3-1 

Juvenil femenina:

Ainhoa Cristóbal (Son Cladera/BAL) – Ana Pedregosa (Son Cladera)      3-1 

Sub-23 masculina:

Pablo Alday (CTT Ganxets) – Albert Salas (CTT Olesa)                                3-0 

Sub 23 femenina:

Alba Fernández (CTT Calella) – Regina Kim (CTT Ganxets)                       3-1 

Sènior masculina:

Jordi Saguer (CTT Tramuntana-Figueres) – Raül Porta (Vic TT)                 3-2 

Veterans +40 anys:

Jaume Querol (CTT Tortosa) – Víctor M. Dobato (CN Helios/ARA)             3-0 

Veterans + 50 anys:

Josep Manel Maillo (CTT Canet de Mar) – Jaume Jofre (CTT Calella)       3-0 

Veterans + 60 anys:

José Feliu (CTT Ateneu Poblenou) – Francesc Castells (SCR El Ciervo) 3-0

 

Consulteu els resultats complets del Torneig Zonal de Bàscara: 

Resultats grups 

Resultats quadres

 

Fotos (Antonio Álvarez)

bcn.cat
escport.cat
ufec.cat
diba.es
escport.cat
bcn.cat
Aquest lloc web utilitza Cookies pròpies per recopilar informació amb la finalitat de millorar els nostres serveis. Si continua navegant, suposa l'acceptació de la instal·lació de les mateixes.
L'usuari té la possibilitat de configurar el seu navegador podent, si així ho desitja, impedir que siguin instal·lades en el seu disc dur, encara que haurà de tenir en compte que aquesta acció podrà ocasionar dificultats de navegació de la pàgina web.